Oferta

Masaz sportowy katowice asaze

MASAŻ SPORTOWY 60min 60 minut

Cena: 160 zł

REZERWUJ

Opis

Masaż sportowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych masaży. Stanowi zabieg przeznaczony głownie dla sportowców oraz ludzi czynnie, lecz nie zawodowo zajmujących się sportem. Wyróżnia (w zależności od potrzeb) następujące odmiany tego masażu :

- dla podtrzymania kondycji

- treningowy

- przed zawodami i podczas zawodów

- przedwysiłkowy i powysiłkowy

Zalecany jest on również osobom po przebytych kontuzjach oraz tym, które chcą powrócić do uprawiania sportu po dłuższej przerwie. Masaż sportowy jest jak gdyby "wzmocnioną" wersją masażu klasycznego i ma z nim wiele wspólnego, okazuje się jednak bardziej intensywny i używa się przy jego wykonaniu większej siły. Stosuje się różne techniki - od głaskania, rozcierania, ugniatania po opukiwanie i siekanie.

Masaż ów łagodzi bóle mięśni i stawów, usuwa zmęczenie, poprawia krążenie, pomaga również pozbyć się tzw. zakwasów, gdyż usuwa toksyny z organizmu, a także przyspiesza regenerację i czyni nas odporniejszymi na kontuzje.

Podobnie jak przy większości tego typu zabiegów przeciwwskazaniami do masażu sportowego są: menstruacja, gorączka, nowotwory, choroby skóry, stany chorobowe (w tym wskutek zakażeń pasożytniczych), jak również miażdżyca, hemofilia, możliwość wystąpienia krwotoków i żylaki.